Niski poziom płytek krwi i ferrytyny

Witam. Mam bardzo mały poziom płytek krwi - bo 19. Zawsze miałam słabą hemoglobinę (10-11), niski poziom ferrytyny, ale żelazo ok. Nie wiem czy to błąd czy mogę się zacząć bać. Proszę o opinię. Dodam, ze mam 40 lat i bardzo obfite cykle. dziekuję

Lek. Katarzyna Szymczak

Proszę koniecznie wykonać powtórne badanie płytek krwi, jeśli wynik się powtórzy radzę niezwłocznie udać się do lekarza!
Pozdrawiam