Kobieta , 25 lat Odebrałam dziś wyniki badań: anty TPO przy normie 0 do 35, wyszło mi 270 IU/ml, TSH w normie: 2.56, zakres 0.24-4.21. W morfologi RBC niskie- 4.21 (norma 4.2-5.4), a MPV 8 (norma 9-13). Co mi może być ? Czy to od razu wyrok Hashimoto, czy Graves-Basedow?Badania zrobiłam ze względu na ciągłe zmęczenie i senność. Inne hormony (progesteron, estradiol, testosteron nie są w normie-leczę się u ginekologa).Czy ma to związek?Do lekarza mogę iść za miesiąc,bo jutro jadę na miesiąc na wakacje za granicę..
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie hormonów tarczycy – TSH to skrócona nazwa hormonu tyreotropowego. Hormon TSH wydziela przysadka mózgowa. TSH oddziałuje na tarczycę – pobudza ją do produkcji innych hormonów: tyroksyny i trójjodotyroniny.
  • Hormony – Endokrynologia zajmuje się działaniem hormonów oraz związanymi z nimi chorobami. Choroby endokrynologiczne to grupa bardzo różnorodnych chorób o różnych objawach i przebiegu. Hormony mogą wpływać praktycznie na wszystkie komórki i tkanki organizmu, a także na nastrój.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: