Niski poziom sodu i wysoki potasu u 4,5-miesięcznego dziecka

Witam, Moja córka ma 4,5msc robilismy badania i okazalo sie ze ma niski poziom sodu (138mmol/l) i wysoki potasu (5,18mmol/l). Niedlugo mamy wizyte u endokrynologa czy powinnam zrobic jakies jeszcze badania zeby juz miec komplet do wizyty? Mamy juz tsh, przeciwciala TPO i TG, FT3,FT4, morfologie, OB, mocz badanie ogólne ALT, AST, glukoza, kreatynina.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, poziomy sodu i potasu są w normie dla 4,5-miesięcznego dziecka (normy dla dzieci są inne, niż dla dorosłych). Nie podano, z jakiego powodu wykonano te badania (kontrolnie? podczas choroby? "profilaktycznie"?). W pierwszej kolejności dziecko powinno zostać zbadane przez lekarza, a dopiero później można zająć się "kompletowaniem badań".

ma Pani komplet podstawowych badań, jeśli endokrynolog uzna za konieczne zleci dodatkowe badania, nie ma potrzeby robienie ich teraz, żeby nie kłuć dziecka co chwilę a niewyklucxzone, że po wizycie i tak trzeba będzie pobrać krew. Pozdrawiam