Niski poziom testosteronu a przemęczenie i nerwica

Witam , podobno mam nerwice Biore prefaxine 75 mg , poziom testosteronu mam poniżej normy , gdy byłem u endykrynologa przepisał mi 100mg testosteron prolongatum raz na 2 tyg, na początku tygodnia było ok lecz w kolejnym tygodniu coraz gorzej pobudzenie i bardzo źle się czułem, moje pytanie brzmi czy można brać prefaxine i testosteron razem przy nerwicy , prawdopodobnie przez niski poziom test czuje się bardzo przemęczony i gorzej się regeneruje ,jak mogę to pogodzić ? Pozdrawiam

Witam. O ile dobrze rozumiem przyjmuje Pan dwa leki od dwóch specjalistów, pytanie jednak brzmi, czy psychiatra i endokrynolog wiedzą o tym, ze leczy się Pan u nich obojga? Jeżeli nie, to należy jak najszybciej wyjaśnić i poinformować ich o wszystkich przyjmowanych lekach. Nie odpowiem Panu na pytanie, czy akurat prefaxine i testosteron prolongatum wchodzą w jakieś interakcje, ale lekarz już będzie to wiedział i w razie konieczności będzie mógł dobrać Panu inny lek. Niski poziom testosteronu wpływa na samopoczucie psychiczne, więc nie dziwię się, że czuje się Pan przemęczony i ma problemy z regeneracją. Jeżeli uprawia Pan przy tym sport to też radziłabym porozmawiać o tym z endokrynologiem, bo to nie jest bez znaczenia. Nerwicę najskuteczniej leczy się łącząc farmakoterapię z psychoterapią. Proszę przemyśleć tą kwestię, farmakoterapia działa objawowo, psychoterapia natomiast sięga do psychologicznych, głębszych przyczyn nerwicy. Pozdrawiam - Małgorzata Mróz, tel. 661 033 392
e-mail m.mroz@psychoterapeuta-slask.pl