Niski poziom testosteronu u 26-latka

Czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć jak wygląda sprawa dla 26 letniego mężczyzny ,który ,ma 9,16 nmol/l testosteronu we krwi przy zakresie 9,90-27,80? Co to oznacza bo odebrałem wyniki badań testosteronu cąłkowitego.

Witam Pana,

Proszę zgłosić się do endokrynologa, wymaga Pan dokładnego zebrania wywiadu lekarskiego i badania oraz oceny hormonów tropowych przysadki, takich jak LH i FSH. Nie wykluczone, że konieczne będzie również wykonanie usg jąder. Przed ewentualną suplementacją tetosteronem można zastosować leki, które powinny nieco podnieść poziom testosteronu, a nie są lekami hormonalnymi.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz