Niski poziom testosteronu u 40-latka

Mam 40 lat i bardzo niski poziom testosteronu ,lekarz endykronolog nie chce podjąć sie leczenia .Twierdzi ze deficyt testosteronu jest spowodowany bezdechem .

Dzień dobry,

Proszę na wszelki wypadek sprawdzić jeszcze stężenie LH oraz PRL we krwi rano na czczo, oznaczyć PSA, wykonać usg jąder i ew. skontaktować się z innym endokrynologiem, który zaleci Panu dalsze postępowanie. Nie pisze Pan jak bardzo niskie jest stężenie testosteronu, ale bezdech senny, tak jak powiedział Panu lekarz może wiązać się ze spadkiem stężenia tego hormonu we krwi. Oczywiście przyczyny mogą być również inne, ale aby to stwierdzić konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu chorobowego oraz zbadanie Pana. Jeśli stężenie testosteronu jest bardzo niskie, to należy zastosować odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz