Niski poziom TSH i ucisk w głowie

Mam 21 lat. Z powodu senności i braku skupienia oraz zapamiętywania wiedzy na ścisłym kierunku, oraz z powodu odczucia ucisku w gardle od kilku miesięcy wybrałam się na badania, które wykazały TSH 0,311mU/L. Bardzo, bardzo, bardzo martwi mnie ucisk w gardle, chrypka i w.w objawy. Czy to może być duży guz, operacja i wszelkie inne następstwa przez które ze strachu pewnie nie dożyje do poniedziałku? :(

Aleksander Ropielewski

Wyniki i objawy wskazują na niedoczyność tarczycy i powstałę w jej efekcie wole tarczycy, które przez swój rozmiar powoduje opisane dolegliwości okolicy szyjnej. Proszę skontaktować się z chirurgiem ogólnym zajmującym się zabiegami tarczycy.

Aleksander Ropielewski

Wkradł się błąd za który przepraszam, wyniki sugerują NADczynność, a objawy miejscowe mogą wynikać z guza tarczycy, który uciska struktury okolicy gardła. Konieczna konsultacja z chirurgiem zajmującego się zabiegami na tarczycy.