Niski poziom żelaza a oddawanie krwi

Witam. Wczoraj zgłosiłam się na honorowe krwiodawstwo, jednak krew nie została pobrana, ponieważ zrobiło mi się słabo i wykryto u mnie za niski poziom hemoglobiny. Zamierzam spożywać więcej żelaza, jednak nie wiem czy produkty spożywcze wystarczą, czy wspomòc się jakąś suplementacją. Po jakim czasie brania suplementòw z żelazem jego poziom podniesie się dostatecznie wysoko? Kiedy najwcześniej zgłosić się znów na honorowe krwiodawstwo? Pozdrawiam serdecznie.

Kobiety w okresie rozrodczym często mają morfologię "na granicy" z uwagi na fizjologiczną utratę żelaza. Wchłanianie żelaza zapewnia posiłek zawierający żelazo (np. mięso), kwas foliowy (zielone liście) i witaminę C (sok z cytryny). Można uprościć kwas foliowy i witaminę C - oba znajdują się w zielonej pietruszce. Smacznego.