Niski poziom żelaza od 14 lat a badanie krzepliwości APTT

Niski poziom żelaza od 14. lat Mam 28 lat, od 14 lat zmagam się z niskim poziomem żelaza w granicy 38-49 ug/dL, do tego płytkowość krwi wynosi 132. Wykonałam ostatnio także badanie krzepliwości APTT wynosi 38,00 sek, czas kaolinowo - kefalinowy 1,31. Proszę o radę. Nikki Ps. Niestety hematolog bagatelizuje problem twierdząc, że wg NFZ przysługuje mi jedna wizyta konsultacyjna ponieważ na skierowaniu od rodzinnego diagnoza brzmi niedokrwistość,obniżony poziom żelaza.Tak więc nie może mnie leczyc

Witam. Na wstępie muszę zaznaczyć, że trudno interpretować pojedyncze wyniki badań które Pan przytoczył. Muszę powiedzieć również że w żadnym wypadku nie leczymy wyników badań a ewentualne prezentowane przez Pana dolegliwości. Jeżeli niskiemu poziomowi żelaza we krwi nie towarzyszy anemia, tj. obniżenie poziomu hemoglobiny, hematokrytu i czerwonych krwinek nie ma powodów do niepokoju - poziom żelaza jest w takim wypadku wystarczający do zaspokojenia erytropoezy organizmu. Jeśli chodzi zaś o czas appt (czyli czas koalinowo-kefalinowy) i poziom płytek krwi, to pomimo iż znajdują się one poniżej granicy normy, jest to odchylenie nieznaczne - przy takich wynikach organizm ma zapewnioną hemostazę, czyli prawidłowe krzepnięcie krwi.