Niski poziom żelaza u 45-latki

Proszę o interpretację wyników krwi hemoglobina 7,4g/dl hematokryt 27,2% MCV 56,7fl MCH 15,4pg MCHC 27,2g/dl RDW 21,0%Płytki krwi 452G/L MPV 10,6fl WBC 6,42G/l RBC 4,80T/l Od jakiegoś czasu szybko się męczę nie mam obwitych miesiączek a dokładnie miesiączki mi zanikają mam 45l Zgłosiłam się do lek int który zlecił dodatkowe bad krwi w których stwierdzono b niski poziom żelaza 14,1ug/dl a B12 258,6pg/ml Dziś lekarz zlecił mi doustną suplementację żelaza i ponowną kontrolę za3 m-ce proszę o pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Proszę zaufać lekarzowi, który Panią leczy. Podane wyniki wskazują bowiem na anemię z niedoboru żelaza. W takim przypadku podstawową metodą leczenia jest suplementacja żelaza. Tak jak zalecił lekarz, proszę zgłosić się na kontrolę za około 3 miesiące.