Niski poziom żelaza u wegetarianki

Jestem wegetarianką i martwię się bo mam strasznie niski poziom zelaza 33 (norma 50-170) co robić ? zażywam już zelazo w tabletkach, ale nie pomaga...

Witam,

suplementy żelaza należy przyjmować 3 godziny przed i po posiłku, gdzie pojawia się nabiał. Dzięki temu uzyskuje Pani lepszą wchłanialność.
Radziłabym też do diety włączyć kiełki oraz kaszę jaglaną. Produkt te będą pomocne w walce z niskim żelazem.

Pozdrawiam
Ewa Ceborska
www.food-diet.pl