Niski poziom żelaza we krwi przy słabych wynikach morfologii

Witam! Mam 36 lat i oznaczałam sobie poziom żelaza we krwi ponieważ morfologia wyszła mi słabo wynik: żelazo 19 ug/dl. Co oznacz taki wynik? Bardzo proszą o odpowiedź . Z góry dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik oznacza niedobór żelaza. Konieczna jest suplementacja żelaza - proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.