Niski wynik bhcg a tydzień ciąży

Ostatnią miesiączkę miałam 18 września. Robiłam od 23 dnia cyklu testy z moczu i wychodziły mi pozytywne. Dziś (jeden dzień po terminie spodziewanej miesiączki) zrobiłam BETE HCG. Wyszła 51,310. Normy jakie podaje laboratorium : 3 tydz: 5,8-71,2, 4 tydz: 9,5 - 750. W którym jestem tyg??? 4 czy 5??? ? Czy to nie jest za niski wynik ??? Termin podawany jest od ostatniej miesiączki czy od zapłodnienia w przypadku Bety?? Dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Termin ciąży zawsze liczony jest od pierwszego dnia ostatniej miesiączki. Wynik wskazuje na bardzo wczesną ciążę, tj. 4-5 tydzień. Nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie to określić.