Niski wzrost a hormony u 18-latka

Witam. Mój problem leży w niskim wzroście. Mam 1.73 m wzrostu, aktualnie posiadam 18 lat. Gdy miałem 14 lat podskoczyłem do góry i od tamtego czasu nie urosłem ani o centymetr. Bardzo bym chciał podskoczyć chociaż o te 6-7 cm ale chyba straciłem już nadzieję. Czy istnieje szansa że uda mi się urosnąć? Co może pomóc? Słyszałem też o hormonie wzrostu, czy to mogło by poskutkować? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Niski wzrost może być uwarunkowany genetycznie, ale może być również związany z występowaniem zaburzeń hormonalnych, niewłaściwym odżywaniem czy też chorobami przebytymi w okresie dzieciństwa. Zalecam konsultację u lekarza rodzinnego, który po przeprowadzeniu wywiadu i badania zaproponuje dalsze właściwe postępowanie. Pozdrawiam.