Niski wzrost - czy jeszcze urosnę?

18.04.2011 r. skończę 18 lat i mam 160 cm. Co mogę zrobić, aby urosnąć jeszcze??
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Postaraj się zadbać o zdrową i zbilansowaną dietę.
Nie zapominaj o mleku i jego przetworach, chudym mięsie, rybach, warzywach, owocach, pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz dodatku niewielkiej ilości olejów roślinnych do potraw.
Ponadto powinnaś przebywać dużo na świeżym powietrzu, aby zapewnić odpowiednią syntezę witaminy D w skórze.
Nie unikaj także wysiłku fizycznego, gdyż odpowiednie ćwiczenia pomagają w budowaniu i mineralizacji koścca.

Porównaj także swój wzrost do wzrostu rodziców i rodzeństwa. Zazwyczaj w rodzinie wysokość ciała jest podobna.

Pozdrawiam