Niski wzrost i waga ciała u 18-latka

Witam, jestem drobnym chłopakiem który w tym roku skończy 18 lat. Mierzę około 167cm a moja waga to jest około 47 kg. Jestem bardzo niezadowolony z mojego wzrostu, zawsze chciałem mierzyć te 170cm. W gimnazjum rosłem z każdym miesiącem 1cm ale w technikum się zatrzymałem. Chcę zapisać się do dietetyka by zwiększyć swoją masę, ale czy prawidłowa dieta pomoże mi też ze wzrostem? Tata ma 175cm wzrostu a Mama 158cm. Czy hormon wzrostu w tym wieku będzie jeszcze możliwy jeżeli dieta w tym nie pomoże?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

jeżeli chodzi o dietę to dieta na przybórt masy pomoże, ale niekoniecznie na wzrost ciała - to jest głównie uwarunkowane czynnikami genetycznymi.

Pozdrawiam