Niskie BMI i odruch wymiotny na widok niektórych potraw u 26-latki

Witam, moje BMI to 17,1. Nie odczuwam apetytu tak jak współlokatorzy. Często wystarcza mi jeden posiłek dziennie i nie odczuwam głodu z tego powodu. Na widok niektórych potraw np. ser, niektóre wędliny mam odruch wymiotny. Czy to może być coś poważnego?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

witam,

Pani BMI wskazuje na niedożywienie, a jeden posiłek dziennie i brak apetytu wskazuje na zaburzenia odzywiania.
Proszę bez skierowania od lekarza POZ skonsultować się z najbliższą placówką psychologiczno- psychiatryczną.

Pozdrawiam serdecznie