Niskie BMI u 27-letniej kobiety

Dzień Dobry Moim problemem jest zbyt niska waga. Mam 27lat, 175cm wzrostu i BMI poniżej 15. Trwa to od kilku lat. Wszyscy naokoło widzą we mnie anorektyczkę! ale ja przyzwyczaiłam się do mojego wyglądu. Ile tak naprawdę powinnam ważyć, żeby wyglądać dobrze i jak pogodzić się z przybraniem wagi. Proszę o pomoc. hania-

Witam. Przy Pani wzroście waga nie powinna być niższa niż 63 kg. Proszę skonultować się z dietetykiem, który ułoży dla Pani odpowiednio zbilansowany jadłospis w celu przybrania na wadze. Pozdrawiam.

Witam!

Na początku warto znaleźć odpowiedź na pytanie co jest przyczyną tak niskiej masy ciała. W tym celu proponuję wybrać się do lekarza i wykonać potrzebne badania. Zachęcam również do wizyty u psychodietetyka.

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska