Niskie ciśnienie, bolesne okresy a możliwość zajścia w ciążę

a Witam! Zawsze miałam obfite, bolesne okresy i dużo sporych zakrzepów. Ostatnie trzy okresy były mniej obfite, krótsze, małe zakrzepy, a w 3 pojawił się śluz we krwi. Ponadto mam często uczucie pełnego pęcherza, mniej toleruję alkohol i kawę. 2 razy wymiotowałam w nocy. Często mam problemy trawienne (co jest dla mnie charakterystyczne). Zawsze miałam niskie ciśnienie, teraz - 110/70. Wydaje mi się, że powiększył mi się brzuch, ale nie jestem pewna. Czy mogę być w ciąży? Test wyszedł negatywny.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie opisanych objawów potwierdzić lub wykluczyć ciążę. Jeśli test ciążowy jest negatywny to ryzyko ciąży jest niewielkie. Nie napisała Pani jednak w jakim odstępie czasu od stosunku zrobiła Pani test. Jeśli odstęp wynosił co najmniej 14 dni, to wynik możemy uznać za wiarygodny. Jeśli okres ten był krótszy, konieczne jest powtórzenie testu.