Niskie ciśnienie i ból głowy

Jestem kobietą, mam 39 lat. Boli mnie mocno głowa z prawej strony, czy to przez ciśnienie? Ciśnienie: 83 70 p 65

Redakcja abcZdrowie

Ma Pani niskie ciśnienie tętnicze. Może ono być przyczyną bólów głowy. Powinna Pani koniecznie (nawet przy braku pragnienia) wypijać minimum 2 (a w razie upałów 3) litry na dobę. Ponadto przy pomiarze ciśnienia tętniczego w warunkach domowych w celu uzyskania wiarygodnych pomiarów należy używać ciśnieniomierza ramiennego (a nie nadgarstkowego).