Niskie ciśnienie i niski puls u 34-latka

witam moje cisnienie to 103/61 a PULS 54 ..odkad pamietam tj od mlodosci wczesnej mam cisnienie w granicy 100/60 tylko zpulsem zawsze powyzej 60 lekko.obecnie ponizej 60...biegam 4 razy wtyg po 10km i golnie wmlodosci uprawialem duzo sportu..obecnie mam 34 lata..czasami odczuwam jakby klucie przy sercu podczas glebszego wdechu,oraz tez odkad pamietam wstaje w nocy po kilka razy czestoo..czy stan jest prawidlowy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane wartości ciśnienia oraz pulsu są prawidłowe. Proszę pamiętać, że sportowcy mają tendencję do niższego pulsu. Nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości co do swojego stanu zdrowia, sugeruję konsultację z lekarzem POZ.