Niskie ciśnienie i uczucie ciężkości w głowie

Generalnie niskie ciśnienie, przykładowe wartości z ostatniego tygodnia: 94/56 puls 67, dziwne uczucie ciężkości w głowie i lekkie zawroty przy szybszych ruchach głową. Czy podane wartości ciśnienia mają wpływ na tego typu samopoczucie lub są niebezpieczne dla zdrowia? Czy może stanowią normę w przypadku szczupłej 40latki?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie Pani ciśnienie jest zbyt niskie i to ono może być przyczyną występujących objawów. Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego, a także konsultacja kardiologiczna.