Niskie ciśnienie i wysoki puls u 19-latki

Witam. Mam z natury niskie ciśnienie (ok. 105/60) i wysoki puls (ok. 100), jeśli to jest istotne to często jest mi słabo i kręci mi się w głowie. Dzisiaj lekarz mi mówił, że powinnam uprawiać regularnie sport ale na poziomie umiarkowanym, bo taki wyczynowy sport by mi nie służył (ze względu na tętno). Czy coś z tym tętnem robić czy tak ma zostać? Od zawsze mam duży puls.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki puls to konsekwencja niskiego ciśnienia. Sport jest dobrym rozwiązaniem.