Niskie ciśnienie krwi i wysokie tętno u 19-latka

Witam serdecznie. Od paru miesięcy mam niskie ciśnienie (100/60) i dosyć wysokie tętno (100 uderzeń/min w stanie spoczynku) Dodam, że zacząłem też źle tolerować ciepło i bardzo się pocę. Nie przejmowałem się tym ale od 2-3 miesięcy czuję "bicie serca na całym ciele" a także mam wrażenie, że zaraz zemdleję ale nic się nie dzieje. Jest to dość dokuczliwe i często nie mogę skupić się na niczym poza moim sercem. Czy ktoś z Państwa może wie co się dzieje i gdzie powinienem się udać? :( Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W pierwszej kolejności należy wykluczyć kardiologiczne podłoże dolegliwości. W tym celu proszę udać się na wizytę do specjalisty kardiologa. Nie można wykluczyć hormonalnego podłoża dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który pokieruje procesem diagnostycznym.