Niskie ciśnienie oraz uczucie osłabienia i senności

Witam, kobieta, 26 lat, odkąd pamiętam miałam niskie ciśnienie, jednak od pół roku ciśnienie jest tak niskie jak nigdy wcześniej wartości około 90/50, tętno spoczynkowe 50-55, mimo, że aktualnie nie trenuję (2lata temu prowadziłam dość aktywny tryb życia, ćwiczyłam codziennie ok 2h przez jakiś rok, więc nie byłam żadnym mistrzem olimpijskim). Ciągle czuję się słabo, sennie, czasem mam wrażenie, że zapominam oddychać. Badania lab. OK,brak anemii, Tsh 2,3. Co może być przyczyną?Czy to wada serca?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niskie ciśnienie to objaw, które bardzo często występuje u młodych kobiet właściwie fizjologicznie. Niskie wartości tętna mogą być natomiast wynikiem trenowania w przeszłości. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości sugeruję konsultację z lekarzem POZ.