Niskie leukocyty w rozmazie krwi

Witam, chciałabym prosić Państwa o poradę, otóż zrobiłam niedawno kontrolne badanie krwi, na wynikach poniżej normy (3,2) są białe krwinki, czyli za mało. Inne wyniki ob, rozmaz, tarczyca, cukier, płytki są w normie. Z tymi wynikami poszłam do lekarza, który stwierdził, że mimo tego że są obniżone to wszystko jest w porządku, ogólny rozmaz też, nie mam się martwić. Mimo wszystko poszłam do drugiego lekarza, który też powiedział, że nie ma w tych wynikach nic co mogłoby niepokoić. Ja nie jestem lekarzem, ale jak przeczytałam co to może oznaczać to nie wiem już sama czy mam wierzyć lekarzom czy nie. Dodam tylko, że choruję na nerwicę i na hipochondrię, cały czas się boję, nie śpię, jestem smutna, poza tym od kilku lat robię sobie badania krwi i moje białe krwinki nigdy nie były jakieś za wysokie najwyższe jakie miałam to 4,9 a prawie zawsze są w okolicach 3,7;4,1. Nie wiem czy to ważne, ale moja córka lat 12 też ma WBC 4,0 jeden lekarz stwierdził, że taka już nasza uroda. Dodam, że nie choruję na szczęście, nie przeziębiam się nie zarażam od dzieci. Proszę o jakieś słowo. Dziękuję!

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Lekarze, u których Pani była mają rację, jeśli pozostałe parametry morfologii oraz rozmaz są w normie, to nie ma powodu przejmować się tymi niskimi leukocytami. Rzeczywiście niektóre osoby po prostu nie mieszczą się w przyjętych zakresach normy i można powiedzieć, że "taka ich uroda" i o ile nie dzieje się nic złego (nie choruje Pani, nie ma jakichś większych dolegliwości) to nie świadczy to o żadnej chorobie. Pozdrawiam!