Niskie libido a antykoncepcja

Mam pytanie odnośnie niskiego libido. Od 2003 roku z roczną przerwą brałam tabletki antykoncepcyjne C***, po 4 latach zmieniłam na plastry E***, ktore brałam przez rok. Niedawno zdałam sobie sprawę, że nie mam ochoty na seks, wcale a to wcale, nie pamiętam, kiedy się to zaczęło, czy może jeszcze podczas brania tabletek lub plastrów, nigdy tak szczegółowo nie przyglądałam się sobie. Jak już decyduję się na stosunek z chłopakiem, moja pochwa jest sucha, seks sprawia mi ból i nawet pojawia się krew - myślę, że z poranienia. Rozumiem, że to z powodu, że nie jestem gotowa na przyjęcie członka i że nie mam na to ochoty. Czy możliwe jest, że było odwrotnie, jak czytałam - tabletki zwiększały moje libido i wszystko było w porządku? Zaczęłam stosować tableki L*** C*** P*** jakieś 2 tygodnie, na razie nie widzę zmiany, A*** też średnio na mnie zadziałała. Czy powinnam się udać do ginekologa i zacząć stosować leczenie hormonalne? A moze coś ze mną nie jest w porządku, a to nie niskie libido. W jaki sposób można wyleczyć tę przypadłość? :( Proszę o pomoc, mój związek się wali, ponieważ dla mojego mężczyzny seks jest bardzo ważny, nie wiem co robić...

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,

jednym ze skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych jest spadek libido. Fizjologicznie kobieta nie przyjmująca tabletek antykoncepcyjnych w zależności od fazy cyklu także ma różne zapotrzebowanie na kontakt płciowy z mężczyzną.

Warto byście szczerze i otwarcie porozmawiali o dotychczasowym Waszym współżyciu, warto pomyśleć o innej formie antykoncepcji - prezerwatywa lub metoda termiczno-objawowa. Warto, jeżeli obydwoje jesteście na to gotowi,  udać się do poradni psychologicznej - aspekt współżycia w relacjach kobiety i mężczyzny jest ważny.

Suchość pochwy fizjologicznie wystepuje w trakcie dni niepłodnych, może występować także w trakcie przyjmowania tabletek - warto stosować środki nawilżające, tak by zmniejszyć tarcie w trakcie stosunku.

Zachęcamy także do rozmowy z ginekologiem w trakcie najbliższej wizyty, celem ustalenia jaka metoda antykoncepcji byłaby dla Ciebie najlepsza uwzględniając wszystkie Twoje oczekiwania.