Niskie libido u mężczyzny

Witam, problem właściwie ma mój mąż, chociaż nie ma zamiaru się do niego przyznać ani tym bardziej pójść do specjalisty. Ma prawie 50 lat i (moim zdaniem) bardzo niskie libido. Twierdzi, że wyniki wszystkich badań ma dobre (chociaż nie wiadomo jakich). Czy preparaty na podniesienie libido spowodują, że będzie znowu miał ochotę na seks i sam będzie go inicjował? Jakie to preparaty, ewentualnie jakie powinien wykonać badania i jak go uświadomić o chorobach, które zagrażają mojemu zdrowiu (41 lat) w związku z brakiem seksu?

Witam serdecznie!
W opisywanej sytuacji należałoby się zastanowić nad Państwa oczekiwaniami. Jak sama Pani napisała, według Pani mąż ma za słabe libido. Wiele zależy teraz od Państwa osobistych oczekiwań i właściwe liczby zbliżeń. W wieku 50 lat dochodzi u mężczyzn do zmian hormonalnych, w których może pojawić się spadek libido. Jest to również wiek, w którym pojawiają się choroby, mogące zmniejszać aktywność życiową męża, takie jak choroby serca, nadciśnienie tętnicze, choroby stawów. Nie bez znaczenia jest to nikotynizm, a nadmierne spożywanie alkoholu. Istotny jest tu również czynnik psychiczny, który często wpływa na liczbę stosunków. Ze względu na niepełny wywiad chorobowy niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny zaburzenia. Nie wspomina Pani, jakiego rodzaju tabletki chce Pani podawać. Nie ma jednak gwarancji, że pomogą odnieść zamierzony sukces. Nie znam również chorób mogących w bezpośredni sposób wiązać się z brakiem seksu.
Pozdrawiam