Niskie mono, eo i bazo a zakażenie HIV

Witam!Odebralam wyniki krwi i mam niskie mono,eo i bazo 5%,gdy norma jest od 6% oraz 0.2# gdy norma jest od 0.3. Poza tym liczba limfocytow w normie,ale wysoka czyli 41 w normie 46. Mam tez niski hematokryt,ale to chyba bez zwiazku ze sprawa o ktora pytam. Dodam,ze cytologia wyszla mi ASCUS co jest podobno bardzo rozpowszechnione wsrod nosicieli HIV. Chcialabym sie dowiedziec czy takie wyniki moglyby swiadczyc o zakazeniu HIV?takim mniej wiecej po roku od kontaktu z potencjalnym nosicielem?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Odstępstwa od norm w badaniu morfologii krwi są zbyt małe, żeby się niepokoić. Wynik cytologii ASC-US nie ma związku z ewentualnym zakażeniem HIV i wymaga kontroli za 6 miesięcy.
Jeżeli obawia się Pani że jest noscicielką wirusa HIV mozna wykonać darmowe anonimowe badania z krwi, które dadzą pewną odpowiedź. Nie ma sensu opierać się pośrednio na wynikach innych badań.