Niskie napięcie mięśniowe u dziecka

Moj syn ma 1.8 mie.Po urodzieniu dostak 10 ptk.Nie mowi nie chodzi ma nie kontrolowane ruchy rekami i glowko. Neurolog stwierdzil niskie napiecie miesniowe prucz tego ma zeza i podwyszone biale krwinki nawet do 40 tys. wysuwa czesto jezyczek i slini sie ciagle do tego w odroznieniu od rodzicow jest bladynem. Prosze o pomoc w djagnozie

Wywiad bardzo ubogi.
Nie ma nawet wieku dziecka.Natomiast całość obrazu wskazuje na konieczność diagnozy i opieki neurologa dziecięcego z uwzględnieniem pogłębionej diagnostyki w kierunku licznych schorzeń.
Wysuwanie języka może występować również u dzieci zdrowych jak i niskie napięcie mięśniowe ,które często jest uwarunkowane genetycznie- posiada je jeden z rodziców.

Ale ta sytuacja z opisu budzi mój niepokój stąd należy pogłębić diagnoze( mi.innymi w kierunku schorzeń metabolicznych)Ale o tym zdecyduje prowadzący specjalista.

Pozdrawiam ciepło