Niskie płytki krwi w wyniku dziecka chorującego na Zespół Downa

Witam ,Jestem mama 5,5 letniej Juli z zespolem Downa . 12.10 2013 odebrałam wyniki coreczki wbc 6,4 norma 5-15 rbc 3,35 norma 3,8-5,1 hgb 10,3 norma 10,4-14.0 hct 3,01 norma 31-41 plt 80 norma 140-440 pct o,o74 norma 0,150-0,500 neurofile 10,6 norma 30-55 linfocyty 82,8 norma 40-70 dziecko czuje sie dobrze ,ma apetyt ,bawi sie ...kilka dni kulała na nozke ale teraz już jej to przechodzi .. Bardzo martwia mnie niskie płytki i podwyższona limfocyty .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Sugerowałbym aby udała się Pani z córką do waszego pediatry. Wyniki nie są zbyt dobre. U dzieci z zespołem Downa istnieje większa predyspozycja do białaczek. Typowe objawy wynikają z niedokrwistości, małopłytkowości i zaburzeń odporności. Czy dziecko łatwo się siniaczy?? Często obserwuje się powiększenie węzłów chłonnych, wątroby i śledziony. Wszystkie powyższe objawy są mało charakterystyczne - mogą towarzyszyć także infekcjom wirusowym oraz zwykłej anemii jednak warto skontrolować ten stan.