Niskie poczucie własnej wartości

ma 21 mat. jestem na 2 roku studiow a raczej na dziekance od tego roku. czuje sie bezwartosciowa, nie wiem kompletnie kim jestem. pustka wglowie. przez cale 20 lat nie bylo tak

Dzień Dobry,
No to jest wskazanie na psychoterapię - czyli praca nad Pani adekwatną samooceną. Sama Pani zauważa, że powinna Pani inaczej siebie oceniać. Serdecznie pozdrawiam, Dorota Szykulska-Paprocka

Może to być objaw kryzysu, trudności i zmian, jakie zachodzą w Pani życiu. Podobna "dezintegracja" może być procesem rozwojowym, poszukiwaniem siebie, swoich wartości i sensu w życiu. Może to jednak być także początek procesów chorobowych (np depresji), dlatego zachęcałabym do konsultacji z psychologiem, który postawi diagnozę i pomoże odnaleźć się w tej sytuacji i poradzić sobie z nią.

Witaj!
Nic nie napisałaś co spowodowało taki stan umysłu i poczucia niskiej wartości. Proszę abyś udała się do psychologa -terapeuty, to że teraz masz obniżony nastrój i nie wierzysz w siebie nie jest stanem który nie można zmienić. Jednak chcenie zmiany ma wyjść od Ciebie . Poszukaj terapeuty w twojej okolicy i umów się . Pozdrawiam

Niskie poczucie wartości to ważny czynnik zwiększający ryzyko bycia wykorzystaną, skrzywdzoną, zmanipulowaną...
Warto zwrócić się po pomoc do psychoterapeuty.
Zastanawia fakt, że "tak nie było", należy więc brać pod uwagę w diagnostyce nie tylko czynniki psychologiczne.
Warto więc przeprowadzić badania medyczne, wykluczyć dysfunkcję tarczycy i inne ew, uwarunkowania.
Ale nawet przy medycznych uwarunkowaniach pomoc psychoterapeutyczna wydaje się być nieodzowna.
Tak marnie być nie musi i tak być nie może! Pozdrawiam. JW.

Witam, proszę udać się do psychologa w celu oceny Pani stanu psychicznego. Jeżeli złe samopoczucie ma np charakter depresyjny sugerowałabym podjęcie psychoterapii. Rok przerwy w nauce stwarza dobre warunki do zajęcia się swoimi problemami. Po co się dłużej męczyć samej ze sobą?Pozdrawiam