Niskie poczucie własnej wartości i brak pewności siebie

Od kiedy pamiętam borykam się z niskim poczuciem własnej wartości, brakiem pewności siebie. Mam duże problemy w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, przerasta mnie podejmowanie nowych wyzwań, szczególnie jeśli wymagają one umiejętności interpersonalnych. Poczucie bezwartościowości, braku zalet, absolutnej nieatrakcyjności w każdym sensie towarzyszy mi cały czas. Rozważam podjęcie terapii, ale nie wiem, czy to coś zmieni i czy warto, zwłaszcza, że będzie to dla mnie poważne obciążenie finansowe.

Warto porozmawiać z kimś, kto skończył z powodzeniem terapię - popytać, poradzić się. Być może na różnych forach internetowych znajdzie Pan takie osoby i to pomoże Panu podjąć decyzję. Podczas terapii dochodzi się do źródeł problemu, analizuje się je i przepracowuje. Polecam szczególnie terapię Poznawczo-behawioralna. Pozdrawiam

Witam, uważam że spotkania z psychologiem mogą być dla Pana bardzo korzystne. Polecam terapię w nurcie TSR (Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniu). Może umówić się Pan na pierwszą konsultację z psychologiem i zdecydować czy chce Pan podjąć dalszą pracę. Zapraszam do kontaktu. Jeżeli obawia się Pan kosztów, może Pan skorzystać z bezpłatnej pomocy Poradni Psychologicznej przyjmującej z NFZ. Przesyłam link: http://www.nfz.org.pl/tag/baza-nfz/Poradnia%20Zdrowia%20Psychicznego%20Wroc%C5%82aw
Pozdrawiam serdecznie

Trudności, z którymi Pan się mierzy na co dzień mogą zakłócać i ograniczać funkcjonowanie w sferze prywatnej i zawodowej. Jeśli głównie obawia się Pan braku efektów w terapii i jej kosztów, proszę skorzystać z usług psychoterapeutów, którzy oferują pierwszą konsultację gratis. Podczas takiego spotkania specjalista odpowie na wszelkie Pana pytania, omówi z Panem jak będzie wyglądać wspólna praca terapeutyczna, a Pan oceni czy z tym psychoterapeutą będzie się Panu dobrze współpracowało. Proszę spróbować - nic Pan nie straci, a może zyskać bardzo wiele. Pozdrawiam serdecznie.

Witam
Z Pana opisu wynika, że doświadczane objawy
są na tyle silne, że powodują znaczne utrudnienie
w tworzeniu stabilnego i satysfakcjonującego związku,
oraz hamują Pana aktywność społeczną,
zabierając tym samym całą radość życia.
Nieadekwatna samoocena może mieć
niezwykle negatywny wpływ na wszystkie
obszary funkcjonowania człowieka.
Pierwotnym źródłem Pana problemów są prawdopodobnie
Pana przykre doświadczenia z przeszłości.
Zachęcam Pana do psychoterapii, która jest
najskuteczniejszym sposobem dotarcia
do przyczyny niskiej samooceny i znalezienia
właściwego rozwiązania problemu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam serdecznie