Niskie poczucie własnej wartości i lęk o przyszłość

Mam wrażenie, że jestem zupełnie do niczego. Nie widzę dla siebie przyszłości, żadnego talentu i zero predyspozycji. Poza tym jestem niezbyt ładna i nieśmiała, wszystko przychodzi mi trudniej niż innym w moim wieku, przynajmniej tak mi się wydaje. Za każdym razem liczę na to, że się coś uda i mam nadzieję, że w miarę fajnie wyjdzie, a tu potem się okazuje, że na co ja głupia liczyłam, ja, taki nieudacznik! Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, strasznie siebie za to nie lubię. Co mam zrobić?
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Najważniejsza jest zmiana myślenia o sobie samej i o otaczającym świecie. Pielęgnuj w sobie optymizm - w każdym, nawet mało przyjemnym doświadczeniu dopatruj się jakichś pozytywów. Podkreślaj cechy, które w sobie lubisz, wykorzystuj je na swoją korzyść i rozwijaj je. Natomiast pracuj nad tymi aspektami, z których do końca nie jesteś zadowolona.
Poza tym traktuj siebie jako najukochańszą osobę na świecie, jako najlepszego przyjaciela, a nie wroga.
Pod poniższym linkiem znajdziesz kilka pomocnych ćwiczeń, które pomogą Ci poprawić samoocenę: Jak podnieść poczucie własnej wartości?
Pozdrawiam

Witam Cię Serdecznie,

Nie wyrażam zgody na takie Twoje samo traktowanie, chcę Ci powiedzieć, że z pewnością jesteś uzdolniona, tylko do tego jeszcze nie dotarłaś i nie jesteś tego świadoma...

Aby tak się zadziało, potrzebna jest praca nad sobą.
Poczucie własnej wartości można wypracować w trakcie procesu terapeutycznego rozwojowego lub poprzez uczestnictwo w treningach i warsztatach rozwoju osobowości, takich jak joga, medytacja, techniki relaksacyjne, trening wrażliwości, asertywności, kreatywności i inne...

Życzę Ci tego, czego najbardziej jest teraz potrzeba,
irena.mielnik.madej@gmail.com