Niskie stężenie hemoglobiny

Dzień dobry, przyczyną jakiej choroby może być za niskie stężenie hemoglobiny (11.7 przy normie 11.9-16.2), za niskie MCHC (30.7 przy normie 32 - 37), rozmaz MIXY (MXD) wartość 12,2 przy normie (0-12), bezwzględna liczba mixów 1.0 przy normie 0.0 - 0.8) i obecność ketonu w moczu (15)?

Lek. Katarzyna Szymczak

Można u Pani rozpoznać niedokrwistość niewielkiego stopnia, najprawdopodobniej z powodu niedoboru żelaza, warto zbadać sobie także jego poziom. A ketony w moczu mogą być obecne z kilku przyczyn, np. zbyt restrykcyjnej diety. Radziłabym pokazać wyniki lekarzowi zlecającemu, który zadecyduje czy konieczne jest leczenie niedokrwistości.
Pozdrawiam