Niskie tętno przy nadciśnieniu tętniczym

Czy tętno 40-50/min przy nadciśnieniu jest bezpieczne? Mam taki puls wieczorami, biorę lokren 1/4 tabletki w południe i bespres 80 1/2 tabletki rano, ciśnienie na ogół dobre.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość tętna jest konsekwencją stosowania preparatu Lokren. Jeśli ciśnienie jest prawidłowe, nie ma powodów do niepokoju.