Niskie wartości ciśnienia a choroby tarczycy

Ewa,lat 49 W 2010r. przebyłam zapalenie nerwów wielokorzeniowe, wykonano 5 zab.plazmoforezy oraz farmakoterapia. Po pewnym czasie okazało się że mam chorą tarczycę. Przyjmuje Euthyrox N 100 5xtyg i 75 2xtyg. Zawsze byłam niskociśnieniowcem choć moja mama i siostra mają nadciśnienie. Od pewnego czasu- miesiąc czuję się żle-pomiar RR 130-140)100, 90. Proszę Pana Panie Doktorze o poradę. ewa6111@wp.pl

Renata GrzechociĹska

Witam.
W związku z niedoczynnością tarczycy, mogły u Pani występować niskie ciśnienia. W obecnych pomiarach ciśnienie skurczowe (górne) jest jeszcze w normie, natomiast ciśnienie rozkurczowe (dolne) jest podwyższone, proponuję przez kilka dni mierzyć sobie co jakiś czas ciśnienia i z pomiarami udać się do lekarza rodzinnego, być może konieczne będzie włączenie leków obniżających ciśnienie.
Pozdrawiam