Niskie wartości gonadotropiny kosmówkowej oraz wskazania do usunięcia ciąży

Witam, ostatnią miesiączkę miałam ok. 14.12.2012 (była wyjątkowo długa, bo ok. 8 dni, a krwawienie z początku bardzo mocne i ciemne). 15.01.2013 zrobiłam HCG i było 483, 17.01 było 739. 26.01 poszłam na USG i był pęcherzyk 6,7 mm. 07.02 rano przy podcieraniu zauważyłam bardzo skąpe krwawienie z jasną krwią. Później już się nie pojawiło. Pojawiła się za to delikatnie brunatna wydzielina. Tego samego dnia byłam na USG i jest pęcherzyk 10,8 mm, ale bez zarodka. Zrobiłam też tego samego dnia HCG i wyszło 2749. Dostałam skierowanie do szpitala na usunięcie ciąży. Diagnoza: za mały przyrost HCG i pusty zarodek. Czy ta diagnoza jest słuszna, czy powinnam za 3 dni poddać się zabiegowi. Czy jest jeszcze nadzieja?

Witam, podane przez Panią wartości gonadotropiny kosmówkowej oraz wymiary pęcherzyka niewątpliwie są za niskie dla wieku ciąży, wynikającego z daty ostatniej miesiączki. Przyrost stężeń hormonu również jest niewielki. Największym jednak problemem jest brak uwidocznionego zarodka w ósmym tygodniu ciąży. Na tym etapie powinien być widoczny zarodek z czynnością serca. Niestety na podstawie przytoczonych wyników badań można wysunąć podejrzenie pustego jaja płodowego. Niestety zabieg wydaje się być nieunikniony i powinna Pani zgłosić się do szpitala. Przed zabiegiem rutynowo wykonywane jest powtórne badanie USG, które ma na celu ostateczne potwierdzenie patologii i wskazań do przerwania ciąży. Pozdrawiam