Niskie żelazo i wysokie CRP u 8-latka

Witam Syn (8lat) przez 5-6 dni gorączkował 39,5 do 40 stopni. Żadnych innych objawów nie miał. Lekarka przepisała mu antybiotyk Bioracef. W 7 dniu temperatura spadła aż do 35,8 - 36,10 i taka się utrzymuje. Dziecko bawi się ale szybko się męczy. Zrobiliśmy morfologię CRP 68,48 WBC 7.97 ,/ RBC 4.81 ,/ HGB 13.1 ,/ HCT 39.4 ,/ MCV 81.9 ,/ MCH 27.2 ,/ MCHC 33.2 ,/ PLT 262 ,/ RDW-SD 35.8 , Zelażo 45 Niepokoii nas CRP i niskie zelażo

Milena Lubowicz

CRP może być jeszcze wyrazem infekcji, która się toczyła. Proponuję powtórzyć badanie za kilka dni żeby stwierdzić czy jest tendencja spadająca. Jeżeli chodzi o poziom żelaza, to proszę udać się do pediatry, może zalecić suplementację.
Pozdrawiam