Nisko położona ciąża - czy to niebezpieczne?

Witam,
jestem w 27 tygodniu ciąży i mam bardzo nisko położoną ciążę, a do tego jeszcze mam dziwne upławy i mam wrażenie, jakby mi wody po trochu odchodziły, bo moja bielizna jest często bardzo mokra. Nie wydaje mi się, żeby to był mocz, bo jest on bezbarwny i bezwonny.
Proszę o szybką odpowiedź, dziękuję,
Magda

Dzień dobry!
Rozumiem, że ma Pani łożysko nisko schodzące, a nie ciążę nisko położoną. Jeśli ma Pani mokrą bieliznę, powinna Pani czym prędzej udać się na najbliższą izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą, by sprawdzić, czy nie jest to przedwczesne odpływanie płynu owodniowego. Każda godzina zwłoki w diagnozie w tak wczesnej ciąży może oznaczać zakażenie płodu.
Z poważaniem