Nisko położona główka dziecka w 22. tygodniu ciąży

Witam Na ostatniej wizycie u ginakologa lekarz stwierdzil ze mam glowke dziecka polozona bardzo nisko (byl az zdziwiony) ale nic z tym nie zrobil nie wytlumaczyl tylko wszystko z musu . Jestem w 22 tyg ciazy i na ta chwile czuje sie nie dobrze , mam wrazenie ze ciagnie mi cale podbrzusze do dolu do tego mam w nose silne bole brzucha "jak na okres" co robic? czasami mam tak ze ide do wc siku i chlapnie ze mnie troche wody... co robic?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, Jeżeli z faktem "położonej niżej" główki dziecka nie łączą się objawy porodu przedwczesnego (skurcze macicy, rozwarcie szyjki macicy) to stan ten nie wymaga leczenia i nie musi Pani stosować się do dodatkowych zaleceń. Niższe ustawienie główki może wynikać z warunków anatomicznych.
Uczucie parcia na mocz i oddawanie moczu w niewielkich ilość do częsta dolegliwość w czasie ciąży, wiąże się z uciskiem rosnącej macicy na pęcherz moczowy.