Nisko ułożona szyjka macicy u 18-latki

Mam 18 lat i jestem zaniepokojona, ponieważ od kilku dni moja szyjka macicy jest bardzo nisko. Jestem ją w stanie dotknąć nie wkładając całego środkowego palca do pochwy. Czy to normalne? Wiem, że w trakcie cyklu ta wysokość się zmienia, ale czy aż tak?

Myślę ,że nie ma powodu do niepokoju,obniżenia szyjki niepokoi nas tylko u kobiet w menopauzie i w czasie ciąży.