Niskokaloryczne posiłki a anoreksja

Witam czy moge miec anoreksje? Mam 163 cm w. I waze 43 kg . Prwnego dnia postanowilam zzucic pare kg bo mam grube nogi i brzuch , potem nie jadlam nic w szkole , a resztaposilkow byla i jest niskikaloryczna , teraz nie jem kolacji i duzo cwicze , boje sie ze przytyje jak cos zjem wiec nie jejm , dodadkowo cwicze. Nie wiem czy to anoreksja bo jestem swiadoma co robie .

Mgr Martyna GorczyĹska

Przy wzroście 163 cm, 43 kg to zdecydowana niedowaga. Jeżeli obawia się Pani przytyć i nie jest Pani sama w stanie zrezygnować z diety niskokalorycznej i intensywnych ćwiczeń to zdecydowanie polecam konsultację z psychologiem, ponieważ mogą to być zaburzenia odżywiania. Polecam również wykonanie podstawowych badań krwi, możliwe, że pojawiły się już u Pani niedobory. Na pewno powinna Pani jak najszybciej zacząć stosować zrównoważoną dietę z kalorycznością dostosowaną do potrzeb organizmu

witam Panią,

Waży Pani stanowczo za mało i jeszcze obawa się Pani ze przytyje a wzrost wagi jest w tym momencie nawet wskazany!! Zaburzenia odżywiania są bardzo poważna choroba o podłożu psychologicznym. Nie jestem pewna czy sama poradzi sobie Pani z tym problemem. Warto się zastanowić nad skorzystaniem z pomocy psychologa a potem dietetyka.
Radzę Pani nie czekać ani chwili dłużej i udać się o pomoc. Proszę poszukać w okolicy poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania. Anoreksja pociąga za sobą wiele chorób i wyniszcza organizm!
W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk