Niteczki w oczach i uczucie piasku pod oczami przy patrzeniu na ostre światło

Witam! Mam pytanie dotyczące wzroku, jakiś miesiąc temu byłam u okulisty na badaniach, wszystko było ok, natomiast od dwóch dni przy patrzeniu na ostre światło ( np. slonce albo świecacą mocno lampę ) widze przez chwile takie błyskawice, niteczki w oczach, mam tez uczucie piasku pod oczami. Błyski nie występują w nocy albo nie są samoistne - tylko bezposrednio po patrzeniu na swiatlo. Bardzo się martwię, byłabym wdzięczna za odpowiedź co to może byc. Pozdrawiam!

dziwne zjawiska optyczne po patrzeniu na ostre żródło światła nie są niepokojące-jest to zjawisko powidoku.Ciemne nitczki to mogą być męty w ciele szklistym,jeśli nie było ich wcześniej a Pani może chodzi na siłownię lub dzwignęła jakieś cięzar to mogło spowodować te objawy. Jeśli nie ma błysków , iskier to nic Pani nie grozi.Jeśli błyski będą nadal trzeba iść znowu do okulisty.