Niższe ciśnienie tętnicze skurczowe, wyższe rozkurczowe. Czy mam się czym przejmować?

Serdecznie witam! Mam na imię Antoni, mam 57 lat. Do tej pory moje ciśnienie było raczej niskie (średnio 120/70). Od kilku miesięcy wynik ten zmienił się i trochę mnie niepokoi. Teraz moje ciśnienie wynosi z reguły 120/90, 150/96, 140/103, 130/90, 158/100, 130/95. Czy mam się czym przejmować? Lekarz przepisał mi R*** i P***, czyli leki na klasyczne nadciśnienie, mnie natomiast martwi jeszcze częste wyższe ciśnienie rozkurczowe. Nadmieniam, że od kilku miesięcy żyję w stresie i pracuję ok. 12 godzin dziennie. Bardzo proszę o poradę. Serdecznie pozdrawiam, Antoni

Witam!
Podwyższone są wartości zarówno ciśnienia skurczowego, jak i rozkurczowego. Dla dokładniejszej oceny warto wykonać badanie ABPM, potocznie nazywane Holterem ciśnieniowym.
Pozdrawiam!