Nocne bóle w okolicach odbytu

Witam, mniej więcej od 2 lat mam problem z bólem w okolicach odbytu , pojawiającym się raz na 1-3 miesiące, zawsze w nocy. W internecie wyczytałem o chorobie zwanej 'napadowym bólem odbytu' i w zasadzie jej opis pasuje do moich dolegliwości... z tym jednak wyjątkiem, że moje bóle trwają nawet kilka godzin, a nie "od kilku sekund do kilku minut". Czy jest możliwe, że to właśnie ta dolegliwość mnie dotyczy?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie lekarskie, aby móc coś więcej powiedzieć. Dużo częściej są to bóle wynikające z hemoroidów. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.