Nocne bóle zęba a niedoczyszczony kanał

Dzień dobry. Mam problem z dolna prawą szóstką. Historia zęba jest długa, trwa od listopada 2013 r. Od września 2015 ząb jest leczony kanałowo. Jedak do chwili obecnej leczenie nie może być dokończone z powodu ciągłego bólu w nocy. Ząb od początku jest strasznie wrażliwy i prawdopodobnie ma zakrzywiony kanał. Brałam ost. antybiot. ból ustał po dwóch dniach , a po czterech dniach wrócił,(przed końcem terapii) Co może być przyczyną?Czy przyczyną może być niedoczyszczony do końca kanał?Ania, lat 27

Witam,
Trudno powiedzieć nie widząc zdjęcia RTG , ale jak najbardziej - niedoczyszczony , czy nieprawidłowo wyleczony kanał może dawać dolegliwości bólowe a przyjmowanie antybiotyku niewiele zmieni, ponieważ źródło infekcji wciąż pozostaje niewyleczone.
Proszę wykonać zdjęcie zęba , lekarz powinien sprawdzić , czy nie tworzy się tam jakaś zmiana przy zębie leczonym. Prawidłowo wykonane leczenie kanałowe powinno rozwiązać problem. Zakrzywienie kanału utrudnia , ale nie uniemożliwia przeprowadzenia leczenia kanałowego.
Pozdrawiam