Nocne duszności i uporczywy kaszel

Witam! Moja mama w kwietniu tego roku podłapała zapalenie płuc. Choroba niby przeszła, ale od tego czasu zaczęły towarzyszyć jej nocne duszności, przez które nie może spać i nieustający kaszel. Podstawowe wyniki są dobre lekarze nie widzą żadnej choroby, syropy, inhalacje nie pomagają. W grudniu zachorowała na zapalenie oskrzeli, antybiotyk był, ale dalej jest to samo. Co robić?

Witam!
Duszność nasilająca się nocą może mieć wiele przyczyn. Należy przeprowadzić diagnostykę w kierunku niewydolności serca, astmy oskrzelowej i POCHP. Wobec tego należałoby wykonać morfologię krwi, OB, CRP, zdjęcie RTG klatki piersiowej, EKG, ECHO serca, spirometrię i ewentualnie posiew plwociny. Proponuję skonsultować problem z internistą (pulmonologiem, kardiologiem) w celu wykluczenia konkretnej przyczyny dolegliwości. Bez dokładnego badania fizykalnego i wspomnianych badań dodatkowych trudno powiedzieć coś więcej. Pozdrawiam serdecznie!