Nocne moczenie u 11-latki

Moja córka ma 11 lat , a wciąż moczy się w łóżko . Byłyśmy już u wielu lekarzy , jednak żaden nam nie pomógł wyleczyć choroby . Nerki córka ma zdrowe , była badana . Aktualnie zażywa tabletki , które hamują moczenie się w nocy , jednak chciałabym , aby nie musiała co noc zażywać tych tabletek i podkładać sobie maty przeciw moczeniu się . Wydaje mi się , że to może być coś z głową , że córka po prostu na niedorozwinięty jakiś czynnik . Czy jest to możliwe ? Jak tą chorobę leczyć ?

Witam,
W moczeniu nocnym dużą rolę odgrywa czynnik emocjonalny: problemy szkolne, więź rodzinna itp. Nie wiem jakie tabletki przyjmuje, ale właściwie jest tylko jeden lek zmniejszający wydzielanie moczu: Minirin doustnie lub znacznie droższy donosowo. Leczenie rozpoczyna się od budzenia dziecka w nocy, celem oddania moczu przez ok. miesiąc. Przy braku efektu konieczne są leki w dawkach zmniejszających, lub co 2-gi dzień. Okres leczenia w połączeniu z ustabilizowaniem sytuacji emocjonalnej jest trudny do przewidzenia.