Nocne pobudki: czy zła dieta może być przyczyną?

Witam. Mam 19 lat. Od miesiąca mam bardzo częste nocne pobudki. Po 4-6 godzinach budzę się, zazwyczaj po jakimś dziwnym śnie, niekiedy koszmarze. Czasem po takiej pobudce męczę się godzinę, by i tak już nie zasnąć. Jeśli mi się uda, to budzę się już średnio co godzinę. Nawet sen po dużej ilości alkoholu, wysiłku, który zawsze odłączał mnie od świata na 12-14 godzin nie daje mi spokoju. Dziś spałem 6 godzin. Od 5, przymusowa pobudka o 9, pobudka ostateczna o 11. Myślę, że to nie ma związku z problemami psychicznymi lub stresem, gdyż na tej płaszczyźnie jest w porządku. Czy zła dieta (od miesiąca jem trochę niezdrowo, dużo fast foodów itp.) może mieć wpływ?

Witam serdecznie!

Przebudzenie po koszmarach sennych jest całkowicie normalne i nie wymaga diagnostyki. Jedyne co może zastanawiać to częste występowanie nieprzyjemnych snów. Pozostaje zatem pytanie, czy aby na pewno nie masz żadnych problemów w życiu osobistym czy zawodowym.

Częste przebudzenia i problemy z zaśnięciem mogą być spowodowane niewłaściwą dietą. Spożycie kolacji ciężkostrawnej, wysoce kalorycznej na pewno niekorzystnie wpływa na sen.

Odradzałabym także spanie w tym samym łóżku, w którym oglądasz telewizję, uczysz się czy wykonujesz inne czynności. Niewskazane są również drzemki podczas dnia.

Pozdrawiam.